Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Çatı Yapımı

Çatı Yapımı

Çatı Yapımı

Binayı yukarıdan gelen yağmur, kar ve rüzgâr etkilerine karşı koruyan çatılardır. Yeni Çatı yapımı işlerinde en çok ahşap malzeme kullanılmaktadır. Sıfır çatı yapımında büyük açıklıklı iş yeri, garaj, fabrika vb. yapılarda, dayanımları yüksek olması nedeniyle betonarme ya da çelik çatı türleri tercih edilir.

Çatıların kar ve rüzgâr yüklerini emniyetle taşıyabilmeleri, yağmur ve kar sularını da bina içerisine almadan, en çabuk ve düzenli biçimde yağmur oluk ve borularına aktararak, binadan uzaklaştırmaları gerekir. Ayrıca çatılara uygun eğim, şekil ve boyut verilerek, estetik görünümleri de sağlanmalıdır.

Çatı Yapımı Çeşitleri

Çatılar sundurma, beşik, kırma, mansard, kombine çatı şeklinde tasarlanır ve binaya uygun olan çatı şekli yapılır. Çatıya seçilen çatı çeşidine göre yalıtım yapılmalıdır. Duvar ve baca dipleri, derelerin, olukların, çinko levhalarla ve kireit altına jüt serilerek su yalıtımı eksiksiz olarak yapılmalıdır. Kiremit çatılarda çatı içine uygun kalınlıkta cam yünü ve üzerine ziftli kâğıt serilerek ısı yalıtımı muhakkak yapılmalıdır. Diğer çatı şekillerinde ise çeşitli ısı yalıtım ürünleri kullanılabilir, ancak amaca yönelik kullanılmadığında çoğu zaman verim alınamamaktadır. Bunun için Kardeşler Çatı'dan teknik yardım alabilirsiniz.

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA