Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Membran Çatı

Membran Çatı

Membran Çatı

Membran Çatı Nedir?

Membran Çatı Kaplama, bir binanın içini korumak için sürekli su geçirmez bir kaplama oluşturan bir çatı sistemidir. Membran çatılar, su geçirmez olduklarından ağırlıklı olarak düz çatı kaplama sistemi olarak kullanılır ve bu, suyun hemen dökülmediği yerlerde kritiktir. Ayrıca, shingled, arduvaz veya kiremitli çatıların performans göstermeyeceği çok düşük eğimli çatılarda da kullanılabilirler.

Membran çatıları inşa etmek için çeşitli malzemeler kullanılabilir, örneğin sentetik kauçuk, termoplastik (PVC veya benzeri malzeme), sıvı poliüretan veya modifiye bitüm kullanılabilir. Bununla birlikte, bir membran çatının esasları arasında hava koşullarına dayanıklı bileşenler, takviye ve yüzey kaplaması bulunur. Bazen tek bir malzeme birden çok temel görevi yerine getirir. Ana çatı kaplama katmanlarının altında alt yapı (ahşap, beton veya metal), yalıtım, kontrplak, altlıklar, buhar bariyerleri vb. Bulunur.

Neden membran çatı kaplama

Membran çatı kaplamasının, çok daha kısa kullanım ömrüne sahip olan, düzgün bir şekilde sızdırmaz hale getirilmesi çok zor olan, yalnızca birkaç yıl içinde sızma eğiliminde olan ve çok fazla bakım gerektiren geleneksel düz çatı kaplama yöntemlerinden çok daha üstün olduğu kanıtlanmıştır. Ek olarak, keçe veya asfalt çatıda bir sızıntı meydana gelirse, tamire ihtiyaç duyan noktayı bulmak zor olabilir ve bu da aşağıdaki binada maliyetli hasara yol açar.
 
Buna karşılık, tamamen kesintisiz veya malzemenin kendisi kadar güçlü dikişlerle membran çatı kaplama yapılabilir. Nadir durumlarda, bir kırılma veya sızıntı meydana gelirse, hasar kaynağı hızla tespit edilebilir ve onarılabilir.
 
Asfalt, güneş ışığını ve UV bozulmasını sınırlamak için sadece çakıla ihtiyaç duymaz, aynı zamanda sadece bir mülkün üzerine oturduğu için düz çatıyı aşağı indirir. Membran çatı kaplama sistemleri doğrudan bir binaya bağlanır ve bundan sonra fazla ağırlık ekleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA