Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Shingle Çatı

Shingle Çatı

Shingle Çatı

Shingle Çatı (Şıngıl Çatı) Nedir?

Shingle Çatılar, eğimli çatılar için kullanılan yeni tip çatı malzemesidir. Modern görüntüsü ve sağlamlığı ile İstanbulda en çok tercih edilen çatı türlerinin başında gelmektedir. Şıngıl çatı olarakta ifade edilmektedir. Membranlar düz, dikdörtgen asfalt parçaları, kompozit veya diğer çatı kaplama malzemeleridir; Çatının tabanından yukarı doğru uygulanırlar ve genellikle tam kapsama sağlamak için üst üste binerler.

 

Shingle Çatının Avantajları

Şıngıl çatılar, kompozit malzemeye benziyor, hatta yakından bakılıyor ama maliyeti çok daha düşük. Ve asfaltla hemen hemen aynı ağırlığa sahiptir, bu nedenle arduvazla yapacağınız gibi çatı yapısını güçlendirmenize gerek yoktur. Plastik / polimer, kil, kauçuk veya asfalt dahil olmak üzere çeşitli bileşimlerden oluşan sahte arduvaz, gerçek arduvazdan daha kaygandır. Karlı bir iklimde yaşıyorsanız, buz tabakalarının aşağı kaymasını ve birine zarar vermesini önlemek için kar koruyucuları takmayı düşünün . Bazı sahte arduvazlar darbe altında solabilir veya çatlayabilir. Çivileme şeridi ile üretilmiş bir ürün olduğu için, çoğu çatı kaplama müteahhidi onu kurabilir (sadece yetenekli bir duvar ustası gerçek kayrak yerleştirebilir). Sahte arduvaz çatı kaplamasına ilişkin garantiler genellikle asfalt kiremitlerle karşılaştırılabilir - bunların 20–50 yıl arasında sürmesi bekleniyor.

Üreticiler toplu olarak membran oluşturabildikleri için, genellikle diğer çatı kaplama malzemelerinden daha ucuzdurlar. Ayrıca kurulum için daha az eğitim ve uzmanlık gerektirirler, bu da işçilik maliyetini düşürür. Bu faydalara ek olarak, asfalt shingle çatı kaplamasının beklenen uzun bir ömrü vardır. Seçtiğiniz özel kiremitlere bağlı olarak, çatınızın 10 ila 30+ yıl arasında herhangi bir yerde dayanmasını bekleyebilirsiniz.

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA