Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

OSB Çatı

OSB Çatı

OSB Çatı
OSB Çatılar, En yaygın kullanılan alt tabaka panellerinden hangisi bir çatı sistemine, OSB Çatıya halk arasında osebe çatı  üzerine kurulmalıdır? OSB Çatılar , geleneksel çatı kaplama ekipmanı kullanılarak bir çatıya kesilebilir ve monte edilebilir. Benzer yapısal özelliklere sahiptirler ve birbirlerinin yerine kullanılabilirler. Her ikisi de elementlere geçici olarak maruz kalma için Pozlama 1 olarak derecelendirilmiştir, eşdeğer çivi çekilme direncine sahiptir ve benzer yöntemler ve yapı detayları kullanılarak kurulur.
 

OSB Çatının Avantajları

OSB, ahşap şeritlere yapıştırıcı eklenerek ve şerit katmanlarının belirli yönlerde sıkıştırılmasıyla oluşturulan, tasarlanmış bir ahşap yonga levhadır. Birbirine eşit olmayan bir şekilde uzanan ayrı ahşap şeritler OSB'ye pürüzlü bir yüzey verir. Çeşitli türlerde gelir. Üretim süreci, istenen kalınlık, mukavemet, panel boyutu ve sertlik için ayarlanabilir. İç boşluk veya boşlukları olmayan OSB panelleri suya dayanıklıdır. Bununla birlikte, su geçirmezlik sağlamak için ek membranlara ihtiyaç duyarlar ve bu nedenle dış mekan kullanımı için tavsiye edilmezler.
 
OSB daha tutarlı bir yoğunluğa sahiptir. Bir kontrplak tabakası 5 ila 7 kat kalınlığında olabilirken, aynı kalınlıkta paketlenmiş ve sıkıştırılmış 50 adede kadar şerit tabakasından bir OSB tabakası yapılır. Katmanlardaki düğüm delikleri üst üste geldiğinde kontrplakta bulunabilecek zayıf noktalar yoktur. Her bitmiş panel, kontrplağa benzer özelliklere sahiptir, ancak yapısal olarak daha tek tiptir ve maliyeti daha düşüktür. OSB, öğütülmüş ahşap panellere göre daha fazla yük taşıma kapasitesine sahiptir ve bu nedenle birçok sektörde, özellikle Kuzey Amerika yapısal panel pazarında kontrplağın yerini almaktadır.
 
Çevreci inşaatçılar, OSB'nin çoğu ormanlardan ziyade ağaç çiftliklerinden gelen küçük, hızlı büyüyen ağaçlardan yapıldığını takdir ediyor. Ayrıca 9 fitlik levhalar halinde de imal edilebilir, bu da bir duvarın tek dikey levhalarla üst levhadan zemin kirişlerinin altına kadar kılıflanabileceği anlamına gelir. Kontrplak genel olarak 8 ila 10 fit uzunluklarla sınırlıyken, OSB panelleri 16 fit'e kadar uzunluklarda üretilebilir.
 
Şimdiye kadar, OSB'nin ne olduğu ve iki) nasıl üretildiği konusunda oldukça iyi bir anlayışa sahip olmalısınız. Öyleyse şimdi yönlendirilmiş şeritli tahtaların bazı faydalarına bakalım.
 

Tutarlılık

Pres teknolojisindeki devam eden gelişmelerle OSB üretimi inanılmaz derecede tutarlıdır. Bu, son kullanıcıların memnun kalacağı çok güvenilir ve tutarlı bir ürünle sonuçlanır. OSB'nin şekli, boyutu, kalitesi veya bitiminde istenmeyen sürprizler olmadığından, sonuçta yönlendirilmiş şerit panosunun hızlı uygulanmasına izin verir.
 

Çok yönlü

OSB Çatılar, imalat sırasında yanal ve uzunlamasına döşenen elli ahşap şerit katmanından dolayı inanılmaz derecede çok yönlü ve güçlüdür. Bu, OSB'lerin aşağıdakiler gibi birçok farklı kullanıma sahip olduğu anlamına gelir; alt zemin inşaatı, duvarlar, döşeme ve zemin kaplaması. Yönlendirilmiş şerit levhalar, kolaylıkla nakledilebilen ve taşınabilen birçok boyutta mevcuttur. Bu, zaten çok yönlü bir ürüne daha fazla çok yönlülük katar.
 

Uygun Maliyetli

OSB, oldukça uygun maliyetli bir bina ürünü ve çözümüdür. Bazen kullanılan alternatif kontrplaktan önemli ölçüde daha ucuzdur. Aslında, OSB alt döşeme için kullanılırsa, duvar ve çatı kaplama inşaatçıları, kontrplağa kıyasla önemli maliyet tasarruflarından yararlanabilir.
 

Sürdürülebilir

Yönlendirilmiş şerit levhalar, diğer bazı yapı malzemelerinin aksine çok sürdürülebilir ve çevre için iyidir.OSB'ler, sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan gelen küçük ağaçlardan gelen ağaç ipliklerinden yapıldıkları için sürdürülebilir olarak kabul edilir. Küçük kütüklerin kullanılması, sonuç olarak kaydedilen daha olgun ağaçları kullanarak tasarruf sağlar.
 

Sıfır Atık

Ayrıca, üretim sürecinde sıfır atık vardır. Günlüğün tüm bölümleri kullanılacaktır. İster bitki için yakıt olsun, ister tahtalar için ahşap şeritler; atık yok. Son olarak, yeni reçineler ve mumlar, geçmişte kullanılanlardan çok daha güvenlidir.

 

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA